it de en cz

povlaky na polštáře

Všechny naše povlaky na polštáře jsou vyráběny ze 100% bavlny. Bavlna je v dnešní době nejpoužívanější surovinou pro výrobu oděvů a bytového textilu. Na světové produkci textilií se podílí 40 – 50%. Daleko za sebou nechává syntetická vlákna, len, hedvábí či ovčí vlnu.

Hlavní předností bavlny jsou:

  • dobrá pevnost v tahu, která se za mokra zvyšuje => ideální vlastnost pro výrobu namáhaného a často praného textilu
  • hřejivost
  • vysoká savost (vlhkost, pot)

výplně

Všechny naše polštáře plníme směsí z kuliček z dutého vlákna a polyuretanových tyčinek. Klasické výplňové materiály (peří) jsou masově nahrazovány syntetickými (duté vlákno). Problémem u klasických syntetických výplní je jejich vysoká sléhavost. Výrazným posunem je používání směsi kuliček z dutého vlákna a polyuretanových tyčinek, u kterých díky mechanické úpravě dochází k výraznému omezení ztráty objemu po předchozím zatížení.

Směs polyesterových kuliček a polyuretanových tyčinek představuje ideální kompromis vzhledem k požadovaným mechanickým vlastnostem - plnost, pružnost a stálost tvaru po praní. Polštář je příjemně měkký s možností snadné údržby.

Všechny polštáře vyrábíme s povlakem uzavíratelným na zip, což uživateli umožňuje individuální nastavení objemu polštáře díky přidání nebo naopak odebrání části náplně.

Náplň za tímto účelem dodáváme také samostatně, v balení po 250g.